Köşk Mutlu Son Gün

Köşk mutlu son Birçok yerde Milattan 3000 yıl önce kullanılmaya başlandığı söylense de masaj insanın varlığından beri kullanılmaktadır. Bu içgüdüsel bir şeydir.

Köşk mutlu son masaj

İnsanoğlu bir yeri ağrıdığında direk o bölgeyi tutar. Örneğin gün içerisinde baş ağrısı veya diş ağrısı çekersek farkında olmadan başımızı, yanağımızı tutarız. Bu tutuşun ağrı dindirici bir etkisi vardır.

Köşk masaj salonları

Bu nedenle ismi eski çağlarda konulmamış olsa da kullanılan bir yöntem olduğu bilinmektedir.

Türk toplumu için de yeni bir olgu değildir. Köşk mutlu son . Eski zamanlarda hamam kültürünün yaygın olduğu dönemlerde hamama giden kişiler de masaj ile aynı etkiyi yaşamaktadır. Bir rahatsızlığı olan kişilere kaplıcaların iyi gelmesi de aynı şeydir.

Dokunulma ihtiyacı anne karnından gelen bir ihtiyaçtır. Bebekler kundağa sarıldığında daha güvende hissederler. Bu his anne veya herhangi birinin kucağında da devam edebilir. Bu nedenle masaj bu dokunma işlemini kısmen de olsa gerçekleştirdiği için kişilerin kendini rahat ve güvende hissetmesi sağlanır. Bu etki çeşitli hormonlar da salgılanmasını sağlar ve düzenli yaptırıldığı zaman sağlıklı bir yaşam sürülmesini mümkün kılar.