Aydın Bozdoğan Masöz Bayan Mahi̇re

Aydın bozdoğan masöz bayan Sağlığa olan faydaları uzmanlarca ispatlanmış olan ve tıbbi tedavinin yanında tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan masaj, stres kaynaklı hastalıkların tedavisinde ciddi oranda başarı sağlarken, psikolojik olarak sağladığı faydalarıyla da tedavilerde vazgeçilmez bir yöntem haline gelmiştir.

İnsanı ruhen rahatlattığı bilinen meditasyon, nefes alma egzersizleri ve yoganın yanı sıra düzenli bir şekilde yaptırılan masaj terapilerinin de aynı etkiyi gösterdiği belirlenmiş durumdadır. Bilim adamlarının yaptığı çalışmalar sonucunda insanlarda oluşan hastalıkların %80 gibi ciddi bir oranı stres kaynaklı olduğu saptanmıştır. Solunum sistemi, kas, merkezi ve kardiyovasküler sinir sistemlerini doğrudan etkileyen stres, dolaşım sistemini de olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Aydın masöz bayan Ayrıca bağışıklık sistemini de olumsuz yönden etkilediğinden dolayı kolay hasta olmaya sebebiyet vermektedir. Aydın bozdoğan masöz bayan . Hormonal bazı bozuklukların yanı sıra cinsel isteksizliğe, erken boşalmaya veya erekte olamama rahatsızlığına sebebiyet verdiği araştırmalar sonucunda saptanmıştır.

Vücuduna temas edilen insanın temas anında güven duygusunun uyandığı, rahatlayarak gevşediği gözlemlenmiştir. Bu da stresten büyük ölçüde arınmayı ve psikolojik olarak rahatlamayı sağlamaktadır. terapilerine düzenli bir şekilde katılımda bulunan insanların katılmayanlara oranla daha stressiz, hastalıklardan uzak ve sağlıklı bir hayat sürdüğü yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkmış bulunmaktadır.