Aydın Mutlu Son Masaj Zümrüt

Aydın mutlu son masaj Esansiyel yağlar uçucu özelliklerinde dolayı damlatıldıkları yerde bir müddet sonra hiç iz bırakmazlar. Gerçek esansiyel yağları ayırt etmek için düz bir zemin üzerinde bulunan kağıt üzerine esansiyel yağdan ve bitkisel yağdan damlatarak bir süre beklendiğinde aromatik yağ damlatılan yerde leke kalmaz iken taşıyıcı denilen bitkisel yağ damlatılan bölge de iz kalır. Aromatik yağların kalitesini hazırlanma yöntemi belirler. Aromaterapide masaj ile kullanılan yağlar daha çok damıtma yöntemi ile elde edilmelidir.

Aromatik yağlar uçucu özelliklerinden dolayı masaj uygulamalarından sonra mutlaka ağzı sıkıca kapatılmalıdır. Aydın mutlu son masaj . Serin ve karanlık yerlerde muhafaza edilmelidir. Kullanmadan önce muhakkak bitkisel yağlar ile seyreltilmelidir. Seyreltmek için susam yağı, badem yağı, zeytin yağı ve avokado yağı kullanılabilir. Aromatik yağlar yüze uygulanan ve vücuda uygulanan masaj için farklı oranlarda seyreltilmelidir.

Aromatik yağları hazırlarken çak kaşığı yada damla gibi ölçekleme kullanılmalıdır. Çünkü masaj uygulaması sırasında kullanılan 15- 20 çeşit temel yağ var iken yaklaşık 100 çeşit esansiyel yağ vardır. Uygulama esnasında sayıca daha çok esansiyel yağ kullanılacağı için ölçü birimi küçük tutulmalıdır.